Toni Kroos është një nga mesfushorët më të mirë në botë, megjithatë, por duket se është dhe një “djalë për shtëpi”.

Lojtari i Real Madrid ka përfituar nga pushimi i dhënë nga Carlo Ancelotti, pas fitores 4-0 ndaj Barcelonës në Camp Nou, në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Kupës së Mbretit, për të dhënë disa leksione komunitare falas dhe për të treguar një anë tjetër të tij.

Ish-lojtari i kombëtares gjermane mësimet e tij, për të mësuar se si të hekuroset, i ka ndarë falas në rrjetet sociale.