Inter Miami, skuadra amerikane e futbollit ka zyrtarizuar nënshkrimin me Leo Messin.

Konfirmimi ka arhdur dhe nga vetë argjentinasi, i icli ka zbuluar se nga sezoni i ardhshëm do të luajë me skuadrën amerikane, duke u shprehur se ëhstë zgjedhja e tij.

Kështu, pas Cristiano Ronaldos, edhe Messi mbyll karierën në futbollin europian, duke vazhduar në një kontinet tjetër.

Gjatë gjithë kësaj periudhe u përfol se “pleshti” mund t’i bashkohej portugezit në Arabi, por kjo nuk ndodhi. Nga ana tjetër, edhe skuadra e Barcelonës ka mbetur duarbosh, pasi ëndërronte ta rikthente kampionin e botës tek katalanasit.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Inter Miami CF (@intermiamicf)