Partia Demokratike arriti të sigurojë 59 mandate në të 12 qarqet e vendit nga zgjedhjet e 25 prillit.

Por kush janë më të votuarit dhe kandidatët që me shumë mundësi do të ulen në parlamentin e ri? 

Në Tiranë, është kreu demokrat Lulzim Basha më i votuari me 14087 vota ende pa u numëruar kutitë e fundit për kandidatët. Në listën e më të votuarve janë edhe Ervin Salianji dhe Luçiano Boçi.

Në fotogaleri mësoni kandidatët e PD më të votuar në 12 qarqet e vendit.